Čakra tretieho oka – fialová

Čakra třetího oka

Názov: Ádžňáčakra čiže Čakra centra rozkazu

Kde ju nájdeme: Uprostred čela

Farba: Fialová, Purpurová, Modrá

Element: Vedomie nespútané časom: „Jogín, ktorý prešiel cez piatu čakru k čakre tretieho oka presahuje všetkých päť elementov a vymaňuje sa tak z otroctva časom spútaného vedomia.“ [1]

Symbolické zviera:  Kobra, mačkovité šelmy

Harmonizujúce kamene:

Ametyst, fluorit, iolit, čaroit

  

Je to čakra Slobody a jej centrum sa nachádza tesne nad očami uprostred čela, tesne nad obočím. Je hlavným zdrojom našej múdrosti, inšpirácie a uvedomenia si sveta, ktorý je skrytý za materiálnymi vecami a bezprostrednými udalosťami.

  • Človek, ktorý dosiahne túto úroveň dokáže „nahliadnuť za závoj“ a vidieť pravú esenciálnu podstatu vecí. Dokáže sa rozhodovať nezaujato a s nadhľadom. Je dokonca schopný lucidného snívania a nahliadnutia do budúcnosti prostredníctvom vízií. Pri správnej práci so 6. čakrou tiež dochádza k vyriešeniu bremien z minulých životov. Dochádza tu tiež k dominancii vedomia a intuície nad logikou.
  • Ak je čakra zablokovaná alebo zoslabená prejavuje sa to v prvých fázach pocitom straty životného smeru, alebo tiež prehnaným materializmom a skepticizmom. Môžu sa dostaviť migrény, nočné mory, nespavosť či dokonca častá chorobnosť.
  • Pri nekontrolovane silnej dominancii tejto čakry môže nastať strata koncentrácie a zahalenie úsudku, v horších prípadoch dokonca halucinácie a paranoja prameniace z tých najhlbších častí našej duše, ktoré môžu jedinca pripraviť o rozum. Je dôležité nesnažiť sa pracovať s touto čakrou skôr, než budú všetky predchádzajúce v harmónii!

Harmonizujúce náramky pre čakru tretieho oka:

OSTATNÉ ŠPERKY HARMONIZUJÚCE ČAKRU TRETIEHO OKA NÁJDETE TU

Čakra tretieho oka - video