Naša filozofia výroby šperkov

PVD šperky

Kvalitní náramky

Tie najkvalitnejšie kovové komponenty

Predovšetkým v našej pánskej i dámskej fashion kolekcii môžete nájsť šperky s originálnymi komponentami, ktoré sú na zákazku vyrobené z ušľachtilej chirurgickej ocele 316L a potiahnuté (pozlátené) vysoko odolnou vrstvou PVD. Hypoalergénna chirurgická oceľ je skvelou voľbou na výrobu šperkov vďaka jej tvrdosti a odolnosti. V našich očiach má iba jedinú nevýhodu a to jej striebornú farbu, ktorá je v porovnaní s postriebrenými šperkami trochu menej výrazná a blištivá. Preto sme sa u niektorých šperkov v dámskej fashion kolekcii uchýlili na použitie vysoko kvalitných medzidielov, vyrobených zo zliatiny s povrchovou vrstvou zo striebra či platiny, ktoré týmto šperkom dodávajú ten pravý lesk.

Povrchová úprava PVD

Ide o metódu pokovania, v rámci ktorej sú vo vákuu a za vysokých teplôt postupne nanesené vrstvy kovu na cieľový materiál (v našom prípade chirugickú oceľ). Tieto vrstvy kovu sa doslova „vpíjajú“ do ocele na podobnom princípe ako tetovanie do ľudskej kože. Výsledkom sú komponenty šperkov s veľmi tvrdým, korózii, kyselinám, oteru a vysokým teplotám odolným povrchom v rôznych farbách. Naviac okrem vysokej odolnosti nie sú v povlaku PVD prítomné žiadne škodlivé a dráždivé substancie, takže je tento povrch vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.

Prírodné materiály

Priorita číslo jedna pre výrobu šperkov je pre nás použitie prírodných materiálov tej najvyššej kvality a to predovšetkým v súvislosti s drahými kameňmi. Zameriavame sa najmä na novo objavené alebo komerčne zatiaľ takmer neznáme polodrahokamy. V našom sortimente nájdete v úplnej väčšine drahé kamene v ich prírodných farbách a vzoroch, a ak sa v ponuke objavia náramky s umelo zvýraznenou farbou, upozorňujeme na to v materiálovom zložení. O najbežnejších falzifikátoch na trhu so šperkami s drahými kameňmi sa dočítate v tomto článku.

Precízna ručná výroba

Takmer všetky šperky v našej ponuke sú ručne vyrobené v ČR. Len tak môžeme dohliadnuť na prvotriednu kvalitu výsledných produktov, za ktorou si stojíme. Naproti tomu drahé kamene, ktoré pri výrobe šperkov používame, pochádzajú z celého sveta! Snažíme sa našu ponuku obohacovať o tie najkrajšie kamene, ktoré môže každý kontinent na planéte Zem ponúknuť, či už je to Jaspis z Austrálie, Kunzit z Madagaskaru, Serpentinit z Ruska alebo Kyanit z Brazílie.

Uvítame od Vás akúkoľvek spätnú väzbu, čo sa týka Vašej spokojnosti s našimi produktami, a tiež predovšetkým Vaše nápady či priania – radi vyhotovíme šperky na zákazku podľa Vášho zadania!

Trimakasi