Sila prírody vložená do minerálnych kameňov je známa už tisíce rokov. Už dávne civilizácie využívali energiu, silu a vibrácie ukryté v nádherných farebných polodrahokamoch. Každý z nich sa spája s inými elementmi, nesie v sebe rozdielnu energiu a význam. Kombinácia drahých kameňov, ktoré sa rozhodneme nosiť, môže mať vplyv na mnohé aspekty nášho života. Existuje niekoľko možností, ktorými sa môžeme riadiť pri ich výbere alebo spôsobe nosenia.

Na ktorej ruke náramok nosiť?

Záleží na tom, aké kamene ste si pre svoj náramok zvolili. Ruku volíme podľa toho, či chceme ovplyvňovať pravú alebo ľavú mozgovú hemisféru. Pravá ruka je krížená s ľavou mozgovou hemisférou, kde sa nachádza centrum logického myslenia, analýzy a aktívneho konania.
Je teda miestom pre aktívne kamene, ktoré sú symbolom vitality, odvahy a schopností.
Ľavá ruka je krížená pravou mozgovou hemisférou, s ktorou sa viaže intuícia, chápanie, syntéza a vnímavosť. Na ľavú ruku preto umiestnime neaktívne kamene, teda také, ktoré nás tlmia, harmonizujú, navodzujú pocit pokoja a relaxácie.

Ako zvoliť správnu kombináciu kameňov?

Pri vzájomnom dotyku sa minerály nabíjajú alebo naopak vybíjajú, preto by sa účinky kameňov na náramku nemali rozporovať. Napríklad nebudeme kombinovať kamene na uzemnenie s kameňmi na stimuláciu. Ľahko kombinovateľné sú naopak všetky ochranné kamene.

Zľava!
28.0  s DPH
68.0  s DPH
+
Nie je na sklade

Podľa čoho najlepšie vyberať minerálne náramky?

Ukazovateľom vám môžu byť významy jednotlivých kameňov, vyberať ale môžete aj podľa znamenia zverokruhu alebo elementov. Chybu neurobíte, ani keď sa budete riadiť jednoducho podľa svojej intuície. Dôležité je tiež vziať do úvahy príležitosti, pri ktorých kamene nosíte. Napríklad drahokamy (zafír, rubín či smaragd) sa hodia na slávnostné akcie, zároveň sú ale vďaka vysokej tvrdosti a odolnosti vhodné na každodenné nosenie. Aktívni muži ocenia naše pletené náramky, ktoré vďaka metóde uzlovania za šnúrok vydržia podstatne viac ako iné podobné náramky.

Ako nosiť čakrový náramok?

Ak chcete nosením čakrového náramku podporiť otváranie niektorej zo siedmich čakier, je dôležité vybrať kamene s ňou spojené. Každá čakra ovplyvňuje iné psychické aj fyzické procesy v našom tele, spája sa s inou farbou a nachádza sa na rozdielnom mieste v našom tele.

Čo ak dám k sebe nevhodné kamene?

Aj keď napriek všetkým odporúčaniam dáte dokopy kamene, ktoré spolu nesúznia, ničoho sa nebojte. Určite vám nebudú škodiť. Kamene sú našim sprievodcom, pomocníkom a priateľom na našej ceste/vývoji.

Pozrite si celú ponuku našich šperkov tu!