Solar plexus čakra – žltá

Solar plexus čakra

Názov: Manipuračakra alebo Čakra mesta drahokamov

Kde ju nájdeme: Medzi solar plexus a chrbticou.

Farba: Žltá

Element: Oheň

Symbolické zviera: Baran

Harmonizujúce kamene:

Citrín , tigrie oko, pyrit, jantár, slnečný kameň, bronzit

 

Je to čakra Slnka a je centrom našej vôle, pomáha pri rozhodovaní a tiež sú tu triedené skúsenosti. Funkcia tejto čakry je spájaná so správnou funkčnosťou okolitých orgánov tráviacej sústavy.

  • Ľudia, ktorí majú túto čakru v dominantnom postavení voči ostatným čakrám, sa vyznačujú prehnanou činorodosťou a schopnosťou vnútiť svoju vôľu ostatným ľuďom. Tá ale môže prerásť až v egoizmus a tendenciu byť manipulatívna, spolu s chtíčom za každú cenu mať kontrolu nad ostatnými ľuďmi v okolí .
  • Hlavným fyzickým prejavom blokácie tejto čakry sú ťažkosti s trávením, predovšetkým choroby pečene, sleziny a žalúdočné ťažkosti. Z psychického hľadiska sú to potom utkvelé predstavy a chorobné zameriavanie sa na nedôležité veci, predovšetkým detaily. Tiež nedostatok vôle vymyslieť ako realizovať vlastné nápady, nedostatok ambícií atď.
  • Ak je čakra správne aktivovaná, je človek asertívny a je tiež schopný uvažovať o zmysle života a jeho naplnení. Ideálne fungovanie tejto čakry spolu s tými ostatnými sa ďalej prejavuje: cieľavedomosťou, sebeuvedomením, pevným rozhodovaním a dobrým zmyslom pre organizáciu vecí a ľudí. Z fyzického hľadiska dobrým zdravím a tendenciou k dlhoročnému životu.

Harmonizujúce náramky pre solar plexus čakru:

28.0  s DPH
27.0  s DPH
Zľava!
33.0  s DPH
58.0  s DPH
27.0  s DPH
+
Nie je na sklade
36.0  s DPH
64.0  s DPH
50.0  s DPH
OSTATNÉ ŠPERKY HARMONIZUJÚCE SOLAR PLEXUS ČAKRU NÁJDETE TU

Solar plexus čakra - video