Srdcová čakra – zelená / ružová

Srdeční čakra

Názov: Anáhatačakra alebo Nezasiahnutá čakra

Kde ju nájdeme: Medzi srdcom a chrbticou

Farba: Zelená, ružová, zlatá

Element: Vzduch

Symbolické zviera: Holub/hrdlička

Harmonizujúce kamene:

Amazonit, malachit, zelený fluorit, ruženín

malachit

Je to čakra Vetra a má zelenú farbu (prípadne tiež zlatú alebo ružovú). Je situovaná medzi srdcom a chrbticou, priamo uprostred hrudného koša. Je centrom duševných pochodov spojených s citmi. Uplatňuje sa ako pri nadväzovaní medziľudských vzťahov, tak aj v rámci lásky k celému svetu, a tiež pozitívnemu vzťahu k sebe samému. Práve zdravá sebaláska (nie egoizmus a sebectvo) je kľúčom pre plnohodnotný život.

  • Prebujnená funkcia tejto čakry sa v extréme vyznačuje prehnanou tendenciou rozdať sa pre ostatných a nehľadieť pritom na svoje vlastné potreby a výhody z toho plynúce. Prílišná tolerancia voči ostatným na úkor seba, ktorá nakoniec vedie v nesprávnej spoločnosti až k strate vlastnej identity.
  • Blokácia tejto čakry sa prejavuje prílivom egoizmu do medziľudských vzťahov, chorobným strachom z odmietnutia a sklamania. Pri zníženej funkcii: Závislosť na láske druhých, úzkosť, depresia, pochybnosti o sebe samom a nedostatok dôvery v seba i všetko ostatné. Fyzickým prejavom je bezdôvodné búšenie srdca, kašeľ, problémy so srdcom či pľúcami.
  • Ideálne nastavenie tejto čakry sa prejavuje stabilným emočným zdravím, láskou k sebe a blízkym, sebakontrolou a dokonca schopnosťou svojou prítomnosťou harmonizovať ľudí v okolí.

Harmonizujúce náramky pre srdcovú čakru:

OSTATNÉ ŠPERKY HARMONIZUJÚCE SRDCOVÚ ČAKRU NÁJDETE TU

Srdeční čakra - video